top of page

O NAS

"Każda myśl jest nam dana wraz z siłą do jej spełnienia" 
tym się kierują w Sting Communication założycielka Weronika Marczuk oraz współwłaścicielka Agnieszka Korytkowska.

Gdyby  w naszych szeregach zabrakło choć na sekundę wiary we własne możliwości, dziś nie byłoby mnóstwa tak różnorodnych i niezwykłych projektów: filmów, seriali, wystaw, charytatywnych imprez, międzynarodowych meczów, konferencji czy spektakli.Nie powstałoby wiele firm, strategii czy kontraktów.
Nasi Klienci powierzając nam realizację swoich wizji, mają pewność, że nie oddają swoje marzenia w “obce ręce”, lecz otrzymują kompetentną wiedzę, staranną współpracę i pełne wsparcie. Łączymy kreatywne podejście z biznesem, artyzm z rzeczywistością.
Nadajemy ideom skrzydeł. Szanujemy i traktujemy Klientów jak Partnerów, gwarantujemy indywidualne podejście

q1.jpg
IMG_0460-1bb.jpg

Weronika Marczuk -  Prezes Zarządu, radca prawny, założycielka firmy. Słowiańska dusza, która z powodzeniem od lat łączy Polskę i Ukrainę, prawnicze i biznesowe wykształcenie ze sztuką, a najważniejsze - łączy ludzi: w dobre zespoły, produkcję i zaangażowanie w projekty. Pierwsze doświadczenia oraz lekcje zdobywała jeszcze w roku 1997, kiedy powstała pierwsza firma Sting Sp.z o.o. w celu realizacji debiutu reżyserskiego Olafa Lubaszenko - “Sztos”. Wtedy została wspólniczką i producentką kolejnych projektów filmowych i telewizyjnych: międzynarodowej produkcji z gwiazdorską obsadą "Wszyscy moi bliscy" , "Nienasycenie" - ekranizacja słynnej powieści Witkacego. Właśnie "Nienasycenie" było zaproszone na 54 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie oraz zdobyło wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Weronika Marczuk była również producentem filmu „Wstyd” w reż. Piotra Matwiejczyka. „Wstyd” zdobył główną nagrodę w kategorii Nowe Kino Polskie podczas MFF Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu w 2006r. Sting to również produkcje telewizyjne i reklamowe. Popularny wśród widzów serial "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” oraz komediowy serial telewizyjny pt. ”Faceci do wzięcia” . Od 2008r. na zlecenie Canal+ nieprzerwanie przez 5 lat  produkowany był pierwszy polski program kulinarny prezentujący wyłącznie kuchnię wegetariańską pt. „Atelier Smaku”. Audycję oglądać można na antenie stacji kuchnia.tv
Produkcje koncertów, słynnego spektaklu teatralnego “IMOVEYOU”, tydzień Teatru Ukraińskiego, wystaw malarskich, wydawnictwo płyt, książek, praca na antenie TV, praca dla organizacji pozarządowych, doradztwo biznesowe, prawne - to niewątpliwie ważne osiągnięcia, które dziś pozwalają Weronice Marczuk wykorzystać swoje ogromne doświadczenie w budowaniu kolejnych projektów biznesowych własnych oraz Partnerów.
Wieloletnia propagatorka współpracy polsko-ukrainskiej, Członek Rady Polsko-Ukrainskiej Izby Gospodarczej, Członek Rady PAUCI, Prezes Zarządu Towarzystwa Przyajciół Ukrainy oraz Prezydentka Międzynarowej Ambasady Przedsiębiorczości Kobiet w Ukrainie, autorka książek i publikacji.

Agnieszka Korytkowska – Reżyserka teatralna i filmowa, scenarzystka, autorka krótkich form literackich, adiunkt na Wydziale Scenografii ASP w Warszawie, wykładowca Collegium Civitas, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, uzyskała tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki filmu i teatru, ale traktuje to jako dodatek do innych aktywności.
W ciągu prawie dwóch dekad wyreżyserowała kilkadziesiąt spektakli w Polsce i na świecie, od scen narodowych po spektakle w pociągach, lasach, więzieniach, obozach dla uchodźców. W latach 2012–2016 pracowała jako dyrektorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Teatr przestał jej wystarczać, zużył się jako medium.
Zaczęła pracować jako autorka scenariuszy filmów fabularnych – krótko- i długometrażowych. Od 2018 roku pracuje także jako reżyserka filmowa, skończyła kursy analizy obrazu filmowego, kurs operatorski, kurs procesu dokumentalnego we współpracy z kolektywem Speaker’s Avenue.
Od wielu lat zajmuje się filmem dokumentalnym, eksperymentami filmowymi, mocumentem, fotografią. Realizowała filmy dokumentalne w Brazylii, w Mołdawii i i w Polsce.
Jej film eksperymentalny pt. „Pisać/Writing” (współreżyseria) miał światową premierę w ramach Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty 2023. Zdobył nagrody w ramach: Cannes World Film Festival VIII 2023, Berlin Woman Cinema Festival 2023, Stockholm City Film Festival 2023, Cine Paris Film Festival 2023, Toronto International Woman Film Festival 2023, Athens International Monthly Art Film Festival 2023.
Zbiera opowieści. Odkąd zaczęła pisać prozę, wiele się w jej życiu zmieniło. Została finalistką stypendiów artystycznych, m.in. 23. edycji Festiwalu Literackiego Połów/Biuro Literackie. Jesienią 2024 roku ukazał się jej debiut literacki pt. „Miniatury”. Obecnie pracuje też nad pełnometrażowym debiutem filmowym pt. „Ptaszyna”, którego jest scenarzystką i reżyserką.
Prowadzi i współprowadzi warsztaty twórcze, aktorskie, reżyserskie i scenopisarskie, z zakresu teatru, filmu, sztuki nowoczesnej - More than Art. Po wielu latach opracowała autorską metodę Technik wyobraźni.
Stworzyła Instytut Art Āto – miejsce nowoczesnej edukacji artystycznej, który dedykowany jest indywidualnej opiece nad ideami, projektami i artystami na każdym etapie ich pracy. To miejsce uważnego słuchania, skupionego tworzenia, wymiany myśli, inspiracji, wsparcia w gronie wybitnych artystów – miejsce dla autentyczności.

76630001.tif
bottom of page